Nowoczesne wyposażenie dla zakładów mięsnych — nadziewarki do mięsa

Nowoczesne wyposażenie dla zakładów mięsnych — nadziewarki do mięsa

12 grudnia 2023 Autor admin Wyłączono

Działanie zakładów mięsnych wymaga niezawodnego i sprawdzonego parku maszynowego, które podniesie efektywność firmy wytwarzającej dane produkty przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jego jakości. Takie właśnie są nadziewarki gastronomiczne do mięsa. Czym kierować się przy zakupie?

Jak działają i jakie są rodzaje nadziewarek gastronomicznych do mięsa?

Do produkcji wyrobów mięsnych konieczne jest użycie nie tylko skórowaczek, odbłanniarek, ale także nadziewarek gastronomicznych. Jest to rodzaj urządzenia stosowanego do wyrabiania kiełbas. Dzielimy je na nadziewarki poziome i pionowe. Te pierwsze stosowane są na potrzeby gospodarstw domowych, te drugie są stosowane w zakładach przetwórstwa mięsa, czy restauracjach. Dodatkowo występują urządzenia do nabijania kiełbas ręczne i elektryczne. Te nadziewarki gastronomiczne, które działają na prąd, mają moc 23 lub 260 W, dlatego nie stanowią zbytniego obciążenia sieci.

Najmniejsze nadziewarki gastronomiczne mają cylindry między 3 a 5 l, średniej wielkości maszyny mają pojemność od 7 do 15 l, modele przemysłowe są wielokrotnie większe sięgają 25, 35, a także 55 l.

Jakie akcesoria warto dokupić do nadziewarek gastronomicznych?

Profesionalne nadziewarki gastronomiczne by mogły maksymalnie spełniać swoją rolę, wymagają sprawdzonych akcesoriów w postaci lejków — rurek dozujących masę kiełbasianą o średnicach 16, 22, 32 i 38 mm. Drugim ważnym produktem uzupełniającym pracę nadziewarek jest uszczelka zakładana na tłok. Dzięki niej możliwe jest precyzyjne wtłaczanie mięsa do osłonki spożywczej. Wraz z wilkiem do mięsa i klipsownicą pozwalają stworzyć niemal każdy rodzaj kiełbas.

Decydując się na zakup nadziewarek gastronomicznych, należy sprawdzić dostępne tryby pracy. Godne polecenia są te, które mają niezawodne układy dwóch prędkości: bieg szybki oraz wolny do dokładnego napełnienia farszu do osłonek wędliny, a same wyprodukowane są ze stali hartowanej, która czyni je odpornym na duże obciążenia mechaniczne.